TELERADIOMECHANIKA - informatyka, elektryka, automatyka, alarmy, monitoring

Zadzwoń

TELERADIOMECHANIKA - informatyka, elektryka, automatyka, alarmy, monitoring

Godziny pracy

8:00 - 18:00

Automatyka

Oferujemy usługi w zakresie projektowania, instalacji oraz konserwacji systemów automatyki budynkowej (inteligentny dom). Dotyczy to zarówno sektora prywatnego (domy, apartamenty), jak też publicznego (biura, magazyny, pomieszczenia produkcyjne).
W zależności od potrzeb inwestycyjnych rozwiązania takie dają możliwość integracji oraz pełnej kontroli oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, wentylacją, bramami i roletami, systemami multiroom i wideodomofonami itd. Ważną funkcją systemów automatyki budynkowej jest możliwość dostosowywania systemu w taki sposób, który gwarantuje oszczędności zużycia prądu, wody, gazu.
Oprócz funkcji automatyki, systemy te mogą być rozbudowane o kolejne moduły sygnalizacji alarmowej, telewizji dozorowej, kontroli dostępu co pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników.

Przykłady rozwiązań w inteligentnym domu

 • Załączanie / wyłączanie światła w zależności od obecności osób w danym pomieszczeniu
 • Dostosowanie warunków w pomieszczeniu pod konkretne sytuacje np. oglądanie filmu (jednoczesne opuszczenie projektora i załączenie rzutnika / telewizora, przyciemnienie lamp)
 • Płynne sterowanie roletami w celu regulacji poziomu nasłonecznienia w pomieszczeniu
 • Zdalne powiadamianie o zagrożeniu w domu np. pożar, obecność gazu (metan, tlenek węgla), zalanie
  Odcięcie mediów w przypadku wykrytego zagrożenia.
 • Znajdujący się np. przy wyjściu i/lub w sypialni wyłącznik główny, którego naciśnięcie spowoduje jednoczesne gasi oświetlenie w całym domu, zmniejsza temperaturę w pomieszczeniach, uzbraja alarm, zasuwa rolety
 • Zdalne sterowanie elektronicznymi zamkami, bramą wjazdową itp.
 • Sterowanie ogrzewaniem / klimatyzacją w zależności od obecności osób, pory dnia, pory roku, nasłonecznienia.
 • Imitacja obecności czyli gdy nas nie ma w domu, światła się zapalają i gaszą w nieregularny sposób (ale w odpowiednich porach)
 • Integracja z systemami audio, głośniki w każdym pomieszczeniu i możliwość automatycznego załączania (obecność) lub za pomocą pilotów, tabletów, telefonówTo tylko krótka lista, dość często stosowanych rozwiązań.